Özcan OAL

YENİ MHK NASIL BAŞARILI OLABİLİR?
Zekeriya Alp ve Oğuz Sarvan baskılardan bunalıp daha önce istifa eden MHK başkanları. Yani tecrübeleri sayesinde baskılara karşı koyabilecek güçleri var. Zaten Türkiye’de hakemlere baskı yapılmayan sezon yok gibi.
Genç arkadaşlar da daha önce kurullarda görev almış tecrübeli isimler.Zor olan şey adalet dağıtmak. MHK hakemlerine, hakemler de kulüplere adaletli davranmalılar. Eski MHK bu yüzden devam etmedi. Çünkü bir takım hakem hatalarıyla şampiyon oldu gibi izlenimler vardı.
Bunu kabullenip sineye çekmek varken başarılı ve dürüst hakem Bülent Yıldırım’a fatura ederek kafasını koparmak büyük adaletsizlikti. Allah’ın tokadı yok inip aşağıda çaksın. Bu sene Süper Lig hakem kadrosu genişledi. Başarılı olan bu sistemde yürür gider, Zorbay Küçük gibi. Bir de gözlemci faktörü var.
Gözlemciler para için değil hakem yetiştirmek için görev yapmalı. Raporlarda hatır gönül işi olmamalı. Togay Bayatlı ağabeyimiz hep söyledi; “Neden hakem kökenli olmayanları aranıza almıyorsunuz?” diye. Başkan dışarıdan ama Futbolcu kökenli ona varım dedim. Bakalım Oğuz Sarvan içeriyi, Zekeriya Alp de dışarıyı hallederse pırıl pırıl bir sezon yaşarız. Bazı bizce malum isimlere verilecek görevler hep takibimizde olacaktır, aman dikkat!
Başarılı bir sezon geçirmek dileklerimle Kurban Bayramınızı kutlar, Mutluluklar dilerim.