Poker Üçlü Ne Demek

Poker oyunlarında kazanç elde etmek istiyor iseniz, önce oyunun kurallarını, sonra iskambil kağıtlarını, sonra el olarak ifade edilen sıralamaları bilmelisiniz. Poker üçlü bu sıralama içerisinde 7. büyük eli işaret etmektedir. Oyunda yer almak istiyor iseniz, yukarıda bahsedildiği gibi, öncelikli olarak kupa, karo, maça, sinek sıralamasından haberdar olmalı, sonra oyun içerisinde kullanılan kağıtların ne şekilde sıralandığını bilmelisiniz. Bahsedildiği gibi, poker üçlü, bu seride ya da oyunda yedinci sırada bulunmaktadır. Elin gelme kombinasyon sayısı 54.912 olarak belirlenmiştir ve yüzdelik açıdan verilecek rakamda % 2 elin gelme olasılığı bulunduğu şeklinde bir sonuç karşımıza çıkacaktır.

Poker Üçlü Nedir?

Poker üçlü nedir? En basit tabiriyle poker üçlü, aynı kağıttan üç adet elde bulunması anlamına gelmektedir. Elde bulunan diğer iki kağıdın herhangi bir önemi yoktur. Deste içerisinde yer alan herhangi iki kağıt aynı değere sahip 3 adet kağıdın yanına gelmiş olabilir.

3 adet papaz, 1 adet 8’li ve 1 adet 4’lü,

3 adet 10’lu 1 adet 2’li, 1 adet 5’li gibi örneklerin verilmesi mümkündür ve verilecek bu örneklerin sayısı, 54.912’dir. Oldukça yüksek bir kombinasyondur.

Aynı Eline Sahip Üçlü Sıralaması

Poker oyununun karmaşık yapısı bir oyunda aynı ele sahip oyuncuların bulunması durumunda ortaya çıkmaktadır. Eğer, üçlü eline sahip birden fazla oyuncu masada bulunuyor ise, böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda, göz önüne alınacak husus, aynı üç adet kağıda sahip olan oyuncunun elindeki kağıtların değeridir. Eğer, bir oyuncunun elinde 3 adet papaz diğer oyuncunun elinde 3 adet kız ya da 3 adet 8’li bulunuyor ise, bu durumda kazanan 3 adet papaz şeklinde ele sahip olan oyuncu olacaktır. Bu kuralın tam olarak bilinmesi oldukça önemlidir. Çünkü yukarıda bahsedildiği gibi, oldukça yüksek bir ihtimal ile birden fazla oyuncunun eline aynı serinin gelmesi mümkündür. Yani Birden fazla oyuncunun oyun içerisinde üçlü şeklinde ifade de bulunması mümkündür. Bu durumda bahsedildiği gibi, kağıt değerleri devreye girmekte ve belirleyici rol üstlenerek, oyunda kazanç elde edilmesi anlamına gelmektedir.

Kategoriler: Bahis Bilgileri

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*Lütfen yorumlarınızı saygı çerçevesinde yazınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmayacaktır.